Boetes eiproductfabrikanten om kartel in stand

DEN HAAG – Het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb) heeft uitspraak gedaan in de hoger beroepen over kartelafspraken in de eirsector. Drie fabrikanten van eiproducten kregen eerder boetes opgelegd van de Autoriteit Consument en Markt (ACM) omdat zij onderling inkoopprijzen hadden afgestemd, leveranciers verdeelden en concurrentiegevoelige informatie uitwisselden. Het CBb oordeelt dat de ACM terecht heeft vastgesteld dat de ondernemingen een voldoende sterke marktpositie hadden om de concurrentie op de inkoopmarkt voor kooi- en scharreleieren te beperken.

Geen gebreken in onderzoek en handhaving

De ondernemingen voerden aan dat er sprake was van gebreken in het onderzoek en dat hun verdedigingsrechten waren geschonden, maar het CBb gaat hier niet in mee. De rechtbank had de boetes eerder al gematigd vanwege een overschrijding van de redelijke termijn. Het CBb laat de boetes voor twee van de ondernemingen ongewijzigd in stand.

Extra matiging voor een van de ondernemingen

Voor een van de betrokken partijen die bij meerdere inbreuken betrokken was, heeft het CBb de boete verder verlaagd. Omdat deze onderneming tweemaal is beboet voor gedragingen die deels overlapten, oordeelde de rechter dat de eerdere correctie onvoldoende was. Naast een verdere korting op de boete is ook een betalingsbesluit vernietigd. De uitspraken van de rechtbank zijn voor het overige bevestigd.


Ontdek meer van

Abonneer je om de nieuwste berichten naar je e-mail te laten verzenden.

Geef een reactie

Meer nieuws

Oekraรฏense aanvallen dwingen Rusland brandstof te importeren

Oekraรฏense aanvallen beperken Russische raffinage en vergroten de brandstofimport.

Johan Cruijff ArenA organiseert UEFA Super Cup in 2027

Voor het eerst in de geschiedenis organiseert Nederland in 2027 de UEFA Super Cup.

Zeven mannen aangehouden voor handel in zwaar vuurwerk

Zeven mannen zijn aangehouden na onderschepping van 3800 kilo zwaar illegaal vuurwerk.

Geen jonge-boerensteun bij overname voor 2023

Geen subsidie voor jonge landbouwers als de bedrijfsovername voor 2023 was

Boete voor vervoer gewond varken verlaagd door CBb

Het CBb verlaagt een boete voor het transport van een gewond varken vanwege nieuw beleid.

Russische fregat vuurt flares af op Deense helikopter

Russische fregat vuurt twee flares af richting Deense militaire helikopter.

Frankrijk wil sancties tegen oligarch Usmanov opheffen

Frankrijk vraagt de EU om de sancties tegen de Russische miljardair Usmanov op te heffen.

Ernstige treinontregeling door sabotage in Nederland

De Nederlandse overheid vermoedt dat recente treinstoringen het gevolg zijn van sabotage.

Gerelateerde artikelen

Populair