ZEIST – Clarence Seedorf heeft met onmiddellijke ingang zijn functie als lid van de raad van commissarissen (RvC) van de KNVB neergelegd. De voormalige Oranje-international heeft dit besluit genomen vanwege zijn nieuwe functie als trainer van de Braziliaanse voetbalclub SC Corinthians Paulista. De KNVB maakte zijn vertrek donderdag bekend.
Aan het besluit ging uitgebreid overleg vooraf tussen Seedorf en de raad van commissarissen. Daarbij werd onderzocht of zijn werkzaamheden in Brazilië gecombineerd konden worden met zijn toezichthoudende functie binnen de Nederlandse voetbalbond. Uiteindelijk besloot Seedorf zelf zijn commissariaat neer te leggen.
Uitgebreid overleg over nieuwe functie
Donderdagmiddag bespraken Seedorf en de RvC de mogelijke gevolgen van zijn nieuwe trainersfunctie. Tijdens het overleg kwamen verschillende scenario's aan bod, waarbij zowel de voordelen als de nadelen van een combinatie van beide functies werden afgewogen.
Seedorf was binnen de raad van commissarissen betrokken bij het toezicht op het betaald voetbal. Met zijn nieuwe werkzaamheden bij Corinthians krijgt hij opnieuw een actieve rol in de dagelijkse begeleiding van een professionele voetbalclub.
Volgens de KNVB heeft Seedorf op basis van de gesprekken en zijn eigen afweging besloten zijn functie als commissaris met onmiddellijke ingang neer te leggen.
Frank Paauw respecteert beslissing
Frank Paauw, voorzitter van de raad van commissarissen van de KNVB, spreekt zijn waardering uit voor de manier waarop Seedorf met de situatie is omgegaan.
“De afgelopen dagen hebben we open en constructief met elkaar gesproken over zijn nieuwe functie en de mogelijke combinatie met zijn rol als commissaris bij de KNVB. Daarbij hebben we alle voors en tegens zorgvuldig besproken”, aldus Paauw.
De voorzitter benadrukt dat de voetbalbond het besluit van Seedorf respecteert.
“We respecteren zijn besluit en waarderen de verantwoordelijke manier waarop hij hiermee is omgegaan. We danken hem voor zijn betrokkenheid en inzet voor het Nederlandse voetbal en wensen hem veel succes bij deze nieuwe uitdaging.”
Nieuwe uitdaging in Brazilië
Met zijn aanstelling bij SC Corinthians Paulista keert Seedorf terug in het trainersvak. De voormalige middenvelder heeft al ervaring als trainer bij verschillende buitenlandse clubs en als bondscoach van Kameroen.
Seedorf kende als voetballer een uitzonderlijk succesvolle internationale carrière. Hij speelde onder meer voor Ajax, Real Madrid, Internazionale en AC Milan. Met Ajax, Real Madrid en AC Milan won hij in totaal vier keer de Champions League. Daarmee is hij de enige speler die het belangrijkste Europese clubtoernooi met drie verschillende clubs wist te winnen.
Ook Brazilië is voor Seedorf bekend terrein. Aan het einde van zijn spelersloopbaan kwam hij uit voor Botafogo, waar hij zijn actieve voetbalcarrière in 2014 afsloot.
Vacature binnen KNVB
Door het onmiddellijke vertrek van Seedorf ontstaat een vacature binnen de raad van commissarissen van de KNVB. De voetbalbond heeft in de bekendmaking nog geen mededelingen gedaan over een mogelijke opvolger of de verdere invulling van de vrijgekomen functie.
Voor Seedorf betekent zijn vertrek dat hij zich volledig kan richten op zijn nieuwe werkzaamheden bij Corinthians. Daarmee komt een einde aan zijn rol als toezichthouder binnen de Nederlandse voetbalbond.




