Vijf jaar cel en tbs geëist voor aanval in Oostrum

ROERMOND, 2 december 2025 – Op de avond van 7 augustus 2024 wordt de rust op de parkeerplaats van het station in Oostrum ruw doorbroken. Rond 18.45 uur horen getuigen geschreeuw en zien zij een auto met open deuren. In die auto worstelt een vrouw hevig tegen de greep van een man die haar probeert te overmeesteren. Dankzij kordaat ingrijpen van omstanders wordt de aanval gestopt en kan de politie de verdachte korte tijd later aanhouden.

Vandaag stond de zaak voor de rechtbank in Roermond. Het Openbaar Ministerie Limburg (OM) verdenkt de 31-jarige man uit Oostrum van verkrachting en poging doodslag. De officier van justitie eist een gevangenisstraf van vijf jaar en tbs met dwangverpleging.

Heftige aanval in auto: ‘Do you want to die?’

Wanneer agenten bij het voertuig arriveren, treffen zij een hevig geëmotioneerde vrouw aan. Haar broekriem hangt los, de knoop is open en de rits staat deels omlaag. De vrouw verklaart dat zij net op de bestuurdersstoel zat toen de verdachte via de deur aan de bestuurderskant haar auto binnendrong.

Volgens het slachtoffer drukte de man haar naar achteren, ging bovenop haar zitten en betastte haar. Hij zou meerdere keren gezegd hebben: “I wanna fuck you.” Daarna maakte hij de riem van haar broek los en probeerde haar verder onder controle te krijgen.

De vrouw verzette zich fel. Ze schreeuwde, drukte op de claxon, krabde, sloeg en wist de man zelfs hard te trappen. Toen hij daarop boos werd, ging hij volledig op haar liggen en begon haar te wurgen. De vrouw verklaart dat zijn elleboog strak om haar nek zat terwijl hij riep: “Do you want to die?”

Op dat moment grijpt een omstander in en trekt de man van haar af.

Bewijs: DNA, medische gegevens en getuigenverklaringen

Tijdens de zitting benadrukte de officier van justitie dat de verklaringen van het slachtoffer geloofwaardig en consistent zijn. Deze worden ondersteund door:

  • DNA-onderzoek
  • medische bevindingen
  • foto’s van verwondingen
  • meerdere getuigenverklaringen

Een belangrijk punt is het aantreffen van DNA van de verdachte op het uiteinde van de broekriem van het slachtoffer. De verdachte ontkent dat hij de riem heeft losgemaakt, maar volgens het OM is die ontkenning ongeloofwaardig. Ook het scenario dat knoop, rits en riem spontaan zouden zijn losgeraakt, wordt door het OM uitgesloten.

Verder verklaarde de verdachte aanvankelijk dat hij wilde dat de politie zou komen om hem terug te brengen naar zijn instelling. Later kwam hij met een alternatief motief: hij zou de auto van de vrouw hebben willen stelen. Volgens het OM is dit volstrekt onaannemelijk. “Waarom een vrouw betasten, aan haar kruis zitten en haar broek proberen uittrekken als je een auto wil stelen?”, aldus de officier.

Poging doodslag: ‘Hij nam het risico dat ze zou sterven’

Het OM stelt dat de uitlatingen en handelingen van de verdachte gericht waren op het plegen van verkrachting. Daarnaast acht het OM poging doodslag bewezen: door de wijze waarop de verdachte de vrouw wurgde, heeft hij volgens justitie bewust het risico genomen dat zij zou overlijden.

Persoonlijkheidsstoornissen en hoog recidiverisico

Uit rapportages van deskundigen blijkt dat de verdachte kampt met meerdere persoonlijkheidsstoornissen en dat het recidivegevaar zeer hoog is. De feiten kunnen hem slechts in verminderde mate worden toegerekend, maar volgens het OM is de ernst van het geweld zodanig dat een combinatie van straf én behandeling noodzakelijk is. Daarom is tbs met dwangverpleging, naast een celstraf van vijf jaar, volgens de officier passend en noodzakelijk.

Uitspraak volgt over twee weken

De aanval heeft diepe sporen achtergelaten bij het slachtoffer. Het OM benadrukt de enorme impact van de gebeurtenissen. De rechtbank doet over twee weken uitspraak in deze ernstige geweldszaak.


Ontdek meer van

Abonneer je om de nieuwste berichten naar je e-mail te laten verzenden.

Meer nieuws

Onderzoek naar SAVE Jeugdbescherming

Het kabinet reageert op vragen over illegale buitenlandse jeugdzorgplaatsingen.

Kosten landsavocaat in 2025 ruim 51 miljoen euro

Het kabinet heeft de juridische kosten van de landsadvocaat en kantoren over 2025 gepubliceerd.

Dode en zwaargewonde bij ernstig bedrijfsongeval in Zwaag

Bij een ernstig bedrijfsongeval in Zwaag is vrijdagochtend één persoon overleden en een ander zwaargewond geraakt. De Arbeidsinspectie onderzoekt de toedracht van het fatale incident.

Bijna 1500 stuks illegaal vuurwerk Wemeldinge

Politie vindt bijna 1500 stuks illegaal vuurwerk in een garagebox in Wemeldinge.

RDW controleert CO2-uitstoot vrachtwagens

De RDW controleert vanaf dit najaar de werkelijke CO2-uitstoot van zware vrachtwagens.

Kabinet zet deel olievoorraad in tegen hoge prijs

Nederland geeft oliereserves vrij in IEA-verband om stijgende olieprijzen te dempen.

Nieuwe wet AIVD en MIVD bedreigt grondrechten

Nieuw wetsvoorstel voor AIVD en MIVD dreigt de grondrechten van burgers te schaden.

Poetin gaat niet eerder stoppen voor hij heel Oekraïne heeft veroverd

De Oekraïense minister van Defensie waarschuwt dat Poetin het imperium wil herstellen.

Gerelateerde artikelen

Populair