Met een marktaandeel van 48 procent zijn het vooral de hybrides die het voortouw nemen. Vorig jaar lag dat marktaandeel in deze maand nog op 39,2 procent.

Steeds minder auto’s met alleen brandstofmotor verkocht, hybride en elektrisch neemt vlucht

In september zijn er in Nederland 32.199 nieuwe autoโ€™s op kenteken gezet, 4,4 procent meer dan september vorig jaar. In het derde kwartaal van dit jaar werden er 87.696 nieuwe personenautoโ€™s geregistreerd, een stijging van 3,4 procent. Het totale aantal registraties komt daarmee dit jaar uit op 269.953, 3,0 procent minder dan vorig jaar (278.154). Na een terugval van 10,2* procent in het eerste kwartaal en 5,6 procent in de eerste zes maanden laten de laatste cijfers zien dat de daling afvlakt en dat er tekenen van herstel zijn richting het einde van het jaar.

Dat blijkt uit de nieuwste cijfers van BOVAG, RAI Vereniging en RDC. Met een marktaandeel van 48 procent zijn het vooral de hybrides die het voortouw nemen. Vorig jaar lag dat marktaandeel in deze maand nog op 39,2 procent. Ook de volledig elektrische auto doet het relatief goed: het marktaandeel steeg dit jaar van 32,4 procent in 2024 naar 34,7 procent dit jaar. In september lag dat zelfs op 37,3 procent.

Eindsprint

Bert de Kroon, voorzitter van BOVAG Autodealers, blikt vooruit: โ€œWe zien dat de elektrische auto de eindsprint richting eind 2025 al heeft ingezet. Zakelijke rijders kunnen nog tot 1 januari 2026 gebruikmaken van de gunstige bijtelling van 17 procent voor EVโ€™s. Daarna betaal je het standaardtarief van 22 procent, net als bij benzine- of dieselautoโ€™s.โ€

Stabiliteit

De komende kabinetsperiode wordt beslissend voor de definitieve doorbraak van de elektrische auto. BOVAG en RAI Vereniging roepen het komende kabinet al geruime tijd op te kiezen voor meerjarig, stabiel fiscaal autobeleid dat van de EV het nieuwe normaal moet maken, met rust en duidelijkheid voor consumenten en ondernemers op de lange termijn. Huub Dubbelman, voorzitter Personenautoโ€™s en Lichte Bedrijfswagens bij RAI Vereniging:

โ€œConsumenten en bedrijven hebben behoefte aan zekerheid en langetermijnperspectief. Wij hopen dat er na de verkiezingen een regering komt die inzet op toekomstbestendig mobiliteitsbeleid, met focus op betaalbaarheid en duurzaamheid. De pseudo-eindheffing per 1 januari 2027 zonder aanvullende maatregelen is geen goed voorbeeld: het verhoogt de kosten voor werkgevers en veroorzaakt uitwijkeffecten. Wij pleiten voor een integrale aanpak met aanvullend beleid en steunen op termijn een eerlijker, gebruiksgericht belastingsysteem met milieucomponent.โ€

*Dit percentage wijkt 0,4 procentpunt. Datasets worden voorzien van een re-export correctie, waarin wordt gecompenseerd voor nieuw-geregistreerde personenautoโ€™s die binnen drie maanden alsnog voor export worden aangemeld.

TOP 5 MEEST GEREGISTREERDE MERKEN IN SEPTEMBER 2025

1. Toyota (2.789 registraties, 8,7% marktaandeel)

2. Kia (2.757 registraties, 8,6% marktaandeel)

3. Volkswagen (2.683 registraties, 8,3% marktaandeel)

4. Renault (2.670 registraties, 8,3% marktaandeel)

5. Skoda (2.503 registraties, 7,8% marktaandeel)

TOP 5 MEEST GEREGISTREERDE MODELLEN IN SEPTEMBER 2025

1. Tesla Model Y (1.436 registraties, 4,5% marktaandeel)

2. Kia Picanto (1.095 registraties, 3,4% marktaandeel)

3. Skoda Elroq (987 registraties, 3,1% marktaandeel)

4. Toyota Yaris Cross (739 registraties, 2,3% marktaandeel)

5. Renault Clio (696 registraties, 2,2% marktaandeel)

TOP 5 MEEST GEREGISTREERDE EV-MODELLEN IN SEPTEMBER 2025

1. Tesla Model Y (1.436 registraties, 12% marktaandeel)

2. Skoda Elroq (987 registraties, 8,2% marktaandeel)

3. Tesla Model 3 (569 registraties, 4,7% marktaandeel)

4. Renault 5 (496 registraties, 4,1% marktaandeel)

5. Kia EV3 (456 registraties, 3,8% marktaandeel)

VERHOUDING BRANDSTOFSOORT Q1-Q3 2025

1. Hybride (131.616 registraties, 48,8% marktaandeel)

2. Full EV (93.768 registraties, 34,7% marktaandeel)

3. Benzine (40.234 registraties, 14,9% marktaandeel)

4. Diesel (3.515 registraties, 1,3% marktaandeel)

5. LPG (819 registraties, 0,3% marktaandeel)


Ontdek meer van

Abonneer je om de nieuwste berichten naar je e-mail te laten verzenden.

Discussies

Meer nieuws

Kabinet werkt aan eenvoudiger stelsel voor inkomensondersteuning

Het kabinet werkt aan eenvoudiger inkomensondersteuning, minder terugvorderingen, betere gegevensdeling, hervorming van sociale regelingen en meer ondersteuning richting werk.

Clusterplan Chemelot moet chemie verduurzamen en autonomie versterken

Het kabinet werkt met Chemelot en Limburg aan een routekaart voor circulaire chemie, CO2-reductie, concurrentiekracht en minder afhankelijkheid van import.

Inspectie stelt wanbeheer vast bij Cornelius Haga Lyceum

De Onderwijsinspectie heeft wanbeheer vastgesteld bij Stichting Islamitisch Onderwijs. De zaak is opgeschaald naar de hoogste escalatiefase en het kabinet beraadt zich op maatregelen.

Tesla zwijgt over banden met Russische aluminiumgigant Rusal

Zweedse activisten eisen duidelijkheid van Tesla over de inkoop van aluminium bij het Russische Rusal. Dit bedrijf is gelinkt aan de wapenindustrie voor de oorlog in Oekraรฏne

Kamer wil onderzoek naar hogere dekkingsgraad huisdierenverzekering

Het kabinet moet in kaart brengen hoe dit de betaalbaarheid van diergeneeskundige zorg kan verbeteren. Huisdiereigenaren worden momenteel vaak overvallen door torenhoge rekeningen.

Nieuwe afspraken voor snellere hulp bij onveilige thuissituaties

Betrokken ministeries, gemeenten en jeugdzorgorganisaties hebben een gezamenlijke veranderstrategie vastgesteld om kwetsbare gezinnen sneller en beter te helpen bij onveilige thuissituaties.

OM eist 8 en 10 jaar cel voor seksuele uitbuiting vijf Oekraรฏense minderjarigen Rotterdam

Het OM eist 8 en 10 jaar cel tegen twee Oekraรฏense broers die vijf minderjarigen, deels 14 jaar oud, seksueel uitbuitten in Rotterdam.

Vier jaar cel geรซist voor ontucht met minderjarig meisje in Limburg

Het OM eist vier jaar cel tegen een 32-jarige man uit Belfeld wegens ontucht met een minderjarig meisje dat financieel van hem afhankelijk was.

Gerelateerde artikelen

Populair