De Amerikaanse regering krijgt een vergoeding van 10 miljard dollar voor het bemiddelen bij de overname van de Amerikaanse tak van TikTok.

Trump-regering ontvangt miljardenvergoeding bij TikTok-deal

WASHINGTON, 15 maart 2026 – De Amerikaanse regering onder leiding van president Donald Trump is naar verluidt overeengekomen een vergoeding van ongeveer 10 miljard dollar te ontvangen van investeerders. Deze betaling volgt op het bemiddelen bij de deal waarbij de Amerikaanse bedrijfsactiviteiten van het sociale mediaplatform TikTok werden overgedragen.

Volgens berichtgeving van The Wall Street Journal maakt de betaling deel uit van een afspraak waarbij een groep investeerders de controle overnam van TikTok in de Verenigde Staten van het Chinese moederbedrijf ByteDance. Dit akkoord was bedoeld om een landelijk verbod op de app in de VS te voorkomen.

Ongewone transactie

Het is hoogst ongebruikelijk dat een nationale overheid een dergelijke โ€˜transactiefeeโ€™ ontvangt bij een deal tussen private partijen. Volgens bronnen rond het Witte Huis wordt het bedrag gerechtvaardigd door de rol van de regering bij het behoud van TikTok op de Amerikaanse markt en het voeren van complexe onderhandelingen met China.

De investeerders, waaronder technologiebedrijf Oracle, investeringsmaatschappij Silver Lake en het uit Abu Dhabi afkomstige MGX, hebben reeds 2,5 miljard dollar overgemaakt aan het Amerikaanse ministerie van Financiรซn. De resterende vergoeding zal in termijnen worden voldaan tot het totaal van 10 miljard dollar is bereikt.

Toekomst van TikTok in de VS

De deal voorzag in de oprichting van een nieuwe joint venture, TikTok USDS Joint Venture LLC, die de Amerikaanse gebruikersgegevens, algoritmen en applicaties beheert. Hoewel het platform in de VS volledig operationeel blijft, moeten de investeerders de winsten delen met ByteDance.

De overeenkomst is niet onomstreden. Eerder deze maand werden president Trump en minister van Justitie Pam Bondi aangeklaagd door investeerders in concurrerende sociale mediabedrijven. Zij stellen dat de goedkeuring van de deal niet in lijn is met de wetgeving die in 2024 door het Amerikaanse Congres werd aangenomen, en eisen een heronderhandeling van de voorwaarden.


Ontdek meer van

Abonneer je om de nieuwste berichten naar je e-mail te laten verzenden.

Meer nieuws

Celstraf voor gewelddadige verkrachting en chantage in Dordrecht

ROTTERDAM, 29 juli 2026 - De rechtbank Rotterdam...

Trump dreigt Iran hard te treffen na raketaanvallen op VS-bases

De aanvallen doorbraken een korte gevechtspauze en zetten diplomatieke gesprekken verder onder druk. Tegelijk voerden de Verenigde Staten en Saudi-Arabiรซ luchtaanvallen uit op pro-Iraanse milities in het oosten van Irak.

OM eist 2,5 jaar cel en tbs voor massaal bezit kinderporno

Het Openbaar Ministerie eist 2,5 jaar cel en tbs met dwangverpleging tegen een 60-jarige man uit Roermond. De verdachte verzamelde ruim 500.000 kinderpornografische beelden en zou zijn minderjarige nichtje hebben misbruikt.

UEFA fel tegen FIFA-plan voor miljardenbedrijf met Kushner-fonds

De beoogde investeerdersgroep wordt geleid door Joshua Kushner, broer van Trumps schoonzoon Jared Kushner. Critici vrezen verlies van transparantie, zeggenschap en de publieke waarden van het voetbal op lange termijn.

Ruim 100.000 banen geschrapt bij Duitse industrie

Vooral autofabrikanten en toeleveranciers worden geraakt door zwakke vraag in China, hoge kosten, Amerikaanse importheffingen en de moeizame overstap naar elektrisch rijden.

36 maanden cel voor Uzi-plan Rotterdam en explosie Roermond

Hij fungeerde als tussenpersoon bij een plan om een woning in Rotterdam met een Uzi te beschieten en bij een explosie bij een loods in Roermond. Voor beide opdrachten werden minderjarigen ingezet.

14-jarige krijgt jeugddetentie voor explosieplan Purmerend

Aan de straf zijn twee jaar toezicht, begeleiding, dagbesteding en contactverboden verbonden om daarbij herhaling van strafbare feiten te voorkomen.

Politie verhoort 19-jarige in zaak rond mishandelde jongen Bergen op Zoom

De politie heeft een 19-jarige man uit Vlissingen verhoord als verdachte van de mishandeling van een minderjarige jongen in Bergen op Zoom. Het incident gebeurde op 14 juli aan de Heiningen.

Gerelateerde artikelen

Populair