Minderjarigen aangehouden voor drugshandel

LANDSMEER, 30 januari 2026 – De politie heeft op donderdag 22 januari in Landsmeer vier personen aangehouden op verdenking van drugshandel en drugsbezit. Twee van de verdachten zijn minderjarig: een 15-jarige jongen uit Landsmeer en een 16-jarige jongen uit Purmerend. Het onderzoek kwam op gang na meerdere anonieme meldingen.

Kooptransactie en vluchtpoging

De twee minderjarige jongens zijn aangehouden op verdenking van het kopen van drugs bij een 18-jarige man uit Landsmeer. Deze verdachte is eveneens aangehouden. Daarnaast werd een 19-jarige man uit Landsmeer opgepakt nadat hij probeerde te vluchten met de drugs. De politie doet verder onderzoek naar de rol van de verdachten.

Anoniem melden via M.

De politie benadrukt het belang van anonieme meldingen bij het opsporen van criminaliteit. De ontvangen tips over de handel in soft- en harddrugs waren van grote waarde voor het onderzoek. Anoniem melden kan via M. (voorheen Meld Misdaad Anoniem) via telefoonnummer 0800-7000. Meldingen over onder meer drugsproductie en -handel, geweldsdelicten, overvallen, brandstichting en wapen- of mensenhandel worden vertrouwelijk doorgegeven aan de politie. Ook kleine stukjes informatie kunnen doorslaggevend zijn; de identiteit van de melder blijft volledig beschermd.

Wat gebeurt er met in beslag genomen drugs?

Drugs die door de politie in beslag worden genomen, worden altijd vernietigd. In sommige gevallen wordt een kleine hoeveelheid bewaard voor onderzoek en als bewijsmateriaal in een rechtszaak.

Wat kunt u doen als uw kind drugs dealt of gebruikt?

Wanneer een kind drugs dealt, is dat strafbaar. Ouders wordt geadviseerd hierover het gesprek aan te gaan en zo nodig professionele hulp in te schakelen. Voor ondersteuning en advies kunnen ouders terecht bij het Trimbos-instituut.


Ontdek meer van

Abonneer je om de nieuwste berichten naar je e-mail te laten verzenden.

Meer nieuws

De razendsnelle opmars van kunstmatige intelligentie

AI groeide van simpele chatbots tot een technologie die haar makers verontrust.

Onderzoekers waarschuwen voor politieke invloed op publieke omroep

Onderzoekers pleiten voor meer journalistieke vrijheid en minder politieke invloed op de publieke omroep.

BRICS-landen uiten zorgen over oorlogen en sancties

De landen veroordeelden daarnaast sancties die niet door de VN-Veiligheidsraad zijn opgelegd.

Duizenden stuks zwaar illegaal vuurwerk gevonden in Geffen

Geffen, Heesch, illegaal vuurwerk, cobra's, politie, drugs, airsoftwapens, vuurwerk, aanhouding, illegale handel

Harde maatregelen tegen geweld en vuurwerk in voetbal

Vertegerswoordigers van KNVB, politie en overheid tijdens de crisisbijeenkomst over voetbalveiligheid

Kremlin-agenten gekoppeld aan poging tot drone-aanslag Leipzig

Duitse autoriteiten linken Kremlin-agenten aan recente poging tot drone-aanslag

Saudische pipeline stilgelegd: stijgen de benzineprijzen?

Saudi-Arabiรซ legt cruciale oliepijpleiding stil na aanvallen en spanningen met Houthi's.

Noorse gasfabriek als cruciaal schild voor Europa

Noorse gasfaciliteiten zoals Kรฅrstรธ worden cruciaal voor de Europese energieveiligheid.

Gerelateerde artikelen

Populair