Américo Branco verlaat Fortuna Sittard na huidig seizoen

SportAmérico Branco verlaat Fortuna Sittard na huidig seizoen

Technisch directeur Américo Branco verlaat Fortuna Sittard na dit seizoen. Het besluit is in goed overleg genomen.

SITTARD, 29 maart 2026 – Fortuna Sittard en technisch directeur Américo Branco beëindigen na afloop van het huidige seizoen hun samenwerking. De Limburgse Eredivisionist meldt dat dit besluit in goed onderling overleg is genomen. Branco was sinds november 2022 verbonden aan de club.

De Portugees begon zijn werkzaamheden in Sittard eind 2022 en kreeg begin 2023 de volledige sportieve verantwoordelijkheid. In zijn rol als technisch directeur gaf hij vorm aan de sportieve strategie en professionaliseerde hij de scouting en recruitment. Onder zijn leiding wist Fortuna Sittard een stabiele positie in de Eredivisie te handhaven en bleef de club gevrijwaard van degradatiezorgen.

Waardering voor sportieve stabiliteit

Algemeen directeur Martijn Merks spreekt namens de clubleiding grote waardering uit voor de vertrekkende directeur. Volgens Merks heeft Branco met zijn internationale netwerk en scherpe inzicht een fundamentele bijdrage geleverd aan de huidige stabiliteit. Fortuna is inmiddels bezig aan een onafgebroken periode van acht jaar op het hoogste niveau, een prestatie waar de bijdrage van de Portugees volgens de club onlosmakelijk mee verbonden is.

Trots op professionele structuur

Branco kijkt zelf met een positief gevoel terug op zijn vier seizoenen in Limburgse dienst. Hij benadrukt dat hij bij zijn komst direct de verantwoordelijkheid heeft gepakt om een professionele voetbalorganisatie neer te zetten die aansluit bij het DNA van Fortuna Sittard. De ontwikkeling op het veld en de structurele groei van de club noemt hij een bron van trots voor de supporters.

Na intensieve gesprekken met de CEO, de raad van commissarissen en de aandeelhouders is besloten dat het einde van het seizoen het juiste moment is voor een afscheid. Branco blijft tot de zomer volledig toegewijd aan zijn taken in Sittard. De club heeft laten weten op een later tijdstip met meer informatie te komen over de invulling van de technische staf voor het nieuwe seizoen.


Ontdek meer van HBP Media

Abonneer je om de nieuwste berichten naar je e-mail te laten verzenden.

Discussies

Meer van dit...

FIA president Mohammed Ben Sulayem tijdens een persconferentie over Formule 1 regelgeving.
Sport

FIA opent onderzoek naar Mercedes en Red Bull om dubbel team-eigendom

FIA president Ben Sulayem opent onderzoek naar dubbel team-eigendom van Mercedes en Red Bull in Formule 1
Formule 1-auto op nat stratencircuit tijdens regenachtige raceomstandigheden.

FIA verbiedt Boost Mode bij regen in Miami

FIA verbiedt Boost Mode bij zware regen in Miami om gevaarlijke situaties op nat stratencircuit te voorkomen.
Max Verstappen naast de Red Bull-bolide met de nieuwe krachtbron van Red Bull Powertrains-Ford

Red Bull ziet nieuwe motor verwachtingen overtreffen

Red Bull zegt dat de nieuwe motor beter presteert dan verwacht in het eerste seizoen met de eigen krachtbron.