AZC in Hoorn beklad met hakenkruizen. Politie onderzoekt wie verantwoordelijk is voor de bekladding.

AZC Hoorn beklad met hakenkruizen

HOORN, 21 februari 2026 – Het asielzoekerscentrum (AZC) in de Johan Postkazerne in Hoorn is beklad met hakenkruizen. Op hekken rond het terrein zijn meerdere nazisymbolen aangebracht. De bekladding werd zaterdagochtend ontdekt. Wie hiervoor verantwoordelijk is, is niet bekend.

Volgens betrokkenen zijn de symbolen met verf aangebracht op verschillende delen van de omheining rond het terrein van het AZC, dat is gevestigd in de Johan Postkazerne. De politie is op de hoogte gesteld en onderzoekt de zaak.

Politie onderzoekt incident

De politie roept mogelijke getuigen op zich te melden. Ook wordt bekeken of camerabeelden uit de omgeving kunnen bijdragen aan het onderzoek. Of er aangifte is gedaan namens de locatie of de beheerder, is nog niet bekendgemaakt.

Reacties en afhandeling

De bekladding wordt gezien als een ernstig incident. De aangebrachte symbolen zullen zo snel mogelijk worden verwijderd. Over eventuele extra veiligheidsmaatregelen rond het AZC is nog geen besluit genomen.


Ontdek meer van

Abonneer je om de nieuwste berichten naar je e-mail te laten verzenden.

1 REACTIE

  1. Begrijpelijke reactie, het volk is het zat dat dagelijks honderden gelukzoekers en moordenaars en verkrachters die ook nog onze huizen inpikken ons l
    Land binnenkomen en dat gaat nog veel erger worden met D666 aan de macht.

Reacties zijn gesloten.

Meer nieuws

Armoede in Nederland: cijfers, oorzaken en oplossinge

Armoede in Nederland sinds 1977: cijfers, risicogroepen, oorzaken en oplossingen.

Strengere aanpak XR-demonstranten op A12 Den Haag

Politie houdt 30 XR-demonstranten aan na strenge aanpak bij blokkade A12.

Stop Destroying Videogames: EU reactie op burgerinitiatief

De EU verkiest een vrijwillige gedragscode boven wetgeving om videogames na beรซindiging speelbaar te houden.

Herziening Europees onderzoeksbevel in strafzaken

Nieuwe EU-regels voor bewijsvergaring en videoconferentie in strafzaken.

Nationale Aanpak Funderingen: aanpak woningschade tot 2035

De overheid presenteert de Nationale Aanpak Funderingen (NAF

Stikstof en landbouw: actieplan tot eind 2026

Prioriteiten voor landbouw, natuur en bouw tot eind 2026 uit het actieplan

Venezuela levert olie aan VS na druk van Trump

Venezuela levert olie aan de VS, maar snelle winning blijkt onhaalbaar.

Woningnood Nederland sinds 1970: Oorzaken en oplossingen

Onderzoek naar de woningnood in Nederland vanaf 1970 en concrete oplossingen.

Gerelateerde artikelen

Populair