Vanavond mogelijk opnieuw regen en onweer na zware buien

Na zware regen- en onweersbuien met schade kunnen zaterdagavond en komende nacht opnieuw stevige buien ontstaan, die lokaal fors kunnen uitpakken.

Sla dit artikel op

NEDERLAND – Na de zware regen- en onweersbuien van vrijdagavond en de nacht naar zaterdag is er zaterdagavond opnieuw kans op regen en onweer. Vooral in het zuiden en zuidoosten van het land kunnen later op de avond en in de komende nacht enkele stevige buien ontstaan.

Volgens het KNMI geldt code geel vanwege aanhoudende hitte en is er komende nacht in het zuiden kans op een enkele onweersbui. Daarbij kunnen hagel, veel regen en windstoten plaatselijk voor overlast of schade zorgen. Het KNMI meldde zaterdagmiddag dat tijdens onweer hagelstenen van 1 tot 2 centimeter, windstoten tot 60 ร  70 kilometer per uur en plaatselijk meer dan 20 millimeter regen mogelijk zijn.

Code oranje gold in negen provincies

Vrijdagavond gold in negen provincies code oranje vanwege zware onweersbuien. Regionaal werd zelfs een NL-Alert verstuurd. Op meerdere plaatsen ontstond schade door zeer zware windstoten, blikseminslagen, hagel en grote hoeveelheden regen in korte tijd.

Vooral in het noorden van het land kwamen zeer zware windstoten voor. Lokaal werden snelheden van meer dan 100 kilometer per uur gemeten. Op verschillende plekken waaiden bomen om. Die kwamen onder meer op wegen en spoortrajecten terecht. Door blikseminslagen ontstonden daarnaast enkele branden in gebouwen.

Tienduizenden bliksemontladingen

Tijdens de buien werden veel bliksemontladingen waargenomen. Vermoedelijk ging het in de loop van de avond om tienduizenden ontladingen. Ook viel regionaal veel regen.

In onder meer de Randstad, Flevoland, het Rivierengebied, de Utrechtse Heuvelrug, de Kop van Overijssel en het zuiden van Drenthe viel op veel plaatsen 10 tot 20 millimeter regen. Lokaal liep de neerslagsom in Utrecht en Drenthe op tot ruim 30 millimeter. In Tuitjehorn werd ruim 30 mm neerslag opgevangen.

Buien naar verwachting minder zwaar dan vrijdag

De nieuwe buien van zaterdagavond ontstaan naar verwachting boven Belgiรซ en Duitsland. Een deel daarvan kan later op de avond Nederland bereiken. Vooral het zuiden maakt daarbij kans op onweer.

De buien lijken minder zwaar uit te pakken dan de buien van vrijdagavond, maar lokaal kan nog altijd sprake zijn van windstoten, hagel en veel regen in korte tijd. Het KNMI verwacht zaterdagavond in het zuidoosten een toenemende kans op een onweersbui. In de nacht naar zondag kunnen plaatselijk regen- of onweersbuien ontstaan, vooral in de zuidelijke helft van het land.

Zondag opnieuw warm

Zondagochtend kunnen nog enkele regen- of onweersbuien voorkomen. Daarna breekt op steeds meer plaatsen de zon door. In het zuiden en oosten blijft later op de dag kans bestaan op een enkele bui.

Het wordt opnieuw zeer warm. Volgens de verwachting van het KNMI kunnen de maxima zondag oplopen tot rond 30 graden, met de hoogste temperaturen in het zuidoosten. In het noorden blijft het minder warm.

Julianapop getroffen door valwind

Het noodweer van vrijdagavond had grote gevolgen voor Julianapop. Het evenemententerrein werd getroffen door een valwind en raakte zwaar beschadigd. Tenten, hekken, decorstukken en andere voorzieningen werden omvergeblazen of vernield.

Op beelden van het terrein is een grote ravage te zien. Verspreid over het terrein liggen onderdelen van constructies en festivalvoorzieningen. Voor de organisatie betekent de schade een zware tegenvaller na de onweersbuien die vrijdagavond over het land trokken.


Ontdek meer van HBP Media

Abonneer je om de nieuwste berichten naar je e-mail te laten verzenden.

Geef een reactie

Discussies

Meer van dit..

Jonge zeehond op het strand met waarschuwing om afstand te houden

Dierenambulance Den Helder boos om verstoring jonge zeehond

Een jonge zeehond in Den Helder is verstoord door nieuwsgierige mensen. Dierenambulance Den Helder roept op tot...
Een illustratie van de Amerikaanse en Europese vlaggen die van elkaar wegscheuren, met het Kremlin op de achtergrond.

โ€˜Spirit of Anchorageโ€™: Macron zegt dat Trump Oekraรฏne wilde...

Macron zegt dat Europese leiders Trump overtuigden dat vrede met Rusland niet mocht neerkomen op Oekraรฏense capitulatie...
Brandweer blust uitslaande woningbrand in appartementencomplex aan Marina-Park in Den Helder

Grote uitslaande brand in appartementencomplex Den Helder (Update)

Bij een uitslaande woningbrand aan Marina-Park in Den Helder raakten meerdere appartementen beschadigd. Ambulancepersoneel controleerde bewoners; de...