AUSTIN – Kimi Antonelli heeft zondag 25 oktober de Grand Prix van de Verenigde Staten gewonnen. De Mercedes-coureur domineerde op het Circuit of the Americas en boekte zijn negende overwinning van het Formule 1-seizoen. Max Verstappen eindigde als derde.
Charles Leclerc bezorgde Ferrari de tweede plaats, op 13,078 seconden van Antonelli. Verstappen kwam 17,485 seconden na de winnaar over de finish. Lewis Hamilton werd vierde, terwijl Lando Norris genoegen moest nemen met de vijfde plaats.
Antonelli profiteert van slechte start Verstappen
Antonelli begon de race vanaf poleposition en wist zijn leidende positie in de openingsfase veilig te stellen. Verstappen kende een moeizame start en verloor daarmee een belangrijke kans om de jonge Italiaan onder druk te zetten.
De Mercedes-coureur reed vervolgens een vrijwel foutloze wedstrijd. Terwijl verschillende concurrenten kozen voor twee pitstops, hield Mercedes vast aan een strategie met slechts één bandenwissel.
Antonelli reed lange tijd op de mediumbanden en wist vervolgens op de harde banden zijn voorsprong te behouden. Zelfs een Virtual Safety Car in de slotfase bracht zijn overwinning niet meer in gevaar.
Verstappen mist snelheid voor overwinning
Voor Verstappen werd het een teleurstellende middag, ondanks zijn podiumplaats. De Nederlander had gedurende de wedstrijd moeite om het tempo van Antonelli te volgen en kreeg bovendien te maken met problemen aan zijn Red Bull.
In de strijd om de tweede plaats moest Verstappen uiteindelijk zijn meerdere erkennen in Leclerc. De Ferrari-coureur wist hem in de slotfase voorbij te gaan en stelde daarmee zijn tweede opeenvolgende tweede plaats veilig.
Verstappen hield Hamilton nog wel achter zich en pakte vijftien belangrijke WK-punten. Zijn achterstand op Antonelli bedraagt inmiddels 129 punten.
Hamilton houdt titelstrijd nog even open
Antonelli had in Austin al wereldkampioen kunnen worden, maar daarvoor waren ook tegenvallende resultaten van zijn laatste theoretische concurrenten noodzakelijk.
Hamilton eindigde als vierde en Mercedes-teamgenoot George Russell kwam als achtste over de finish. Daardoor behouden beide coureurs mathematisch nog een kans op het wereldkampioenschap.
Voor Russell verliep de wedstrijd moeizaam. De Brit kreeg een tijdstraf van vijf seconden en wist zich uiteindelijk niet verder naar voren te werken dan de achtste positie.
Oscar Piastri eindigde als zevende, achter Isack Hadjar. Liam Lawson en Pierre Gasly completeerden de top tien.
Wereldtitel lonkt in Mexico
Met nog vijf Grands Prix te rijden heeft Antonelli de wereldtitel vrijwel binnen handbereik. De twintigjarige Italiaan voert het kampioenschap aan met 365 punten.
Russell staat tweede met 242 punten, gevolgd door Hamilton met 241 punten. Verstappen bezet de vierde plaats met 236 punten. Leclerc volgt met 233 punten op de vijfde positie.
Antonelli heeft daarmee 123 punten voorsprong op zijn naaste achtervolger. Bij de volgende Grand Prix, op zondag 1 november in Mexico, is een negende plaats voldoende om de wereldtitel veilig te stellen.
Mocht Antonelli daarin slagen, dan wordt hij de jongste wereldkampioen in de geschiedenis van de Formule 1.
Mercedes stevig aan kop bij constructeurs
Ook in het kampioenschap voor constructeurs is Mercedes de belangrijkste titelkandidaat. De Duitse renstal heeft inmiddels 607 punten verzameld.
Ferrari staat tweede met 474 punten. Red Bull Racing en McLaren volgen op ruime afstand met allebei 355 punten.
De strijd tussen Red Bull en McLaren blijft daarmee bijzonder spannend. Beide teams hebben evenveel punten, waardoor iedere WK-positie in de resterende wedstrijden van belang kan zijn.
Volgende halte Mexico-Stad
Het Formule 1-circus reist komend weekend af naar Mexico-Stad. Daar wordt van 30 oktober tot en met 1 november de Grand Prix van Mexico verreden.
Alle aandacht zal uitgaan naar Antonelli, die op het Autódromo Hermanos Rodríguez geschiedenis kan schrijven.
Voor Verstappen draait het vooral om herstel na een moeizame wedstrijd in Austin. De Nederlander zal opnieuw willen meestrijden om de overwinning, terwijl Ferrari en McLaren proberen hun positie in beide kampioenschappen te verbeteren.




