Maar wat is er bekend? Wat is propaganda? En waarom is juist de Russische drone-industrie zo’n belangrijk doelwit?

Podcast: De oorlog van binnenuit: wie is Black Spark?

In de oorlog tussen Rusland en Oekraïne draait het al lang niet meer alleen om loopgraven, artillerie en drones boven het front. Steeds vaker verplaatst de strijd zich naar plekken die duizenden kilometers verderop liggen. Naar olieraffinaderijen. Naar gasinstallaties. Naar spoorlijnen. Naar fabrieken waar drones worden gebouwd.

En nu duikt er opnieuw een naam op die in Moskou voor onrust zorgt: Black Spark. In het Russisch: Tsjornaja Iskra, de Zwarte Vonk.

Een ondergrondse rebellenbeweging die zegt te opereren binnen Rusland zelf. Niet aan het front, maar achter de linies. Niet met tanks, maar met infiltratie, sabotage en informatieoorlog.

De beweging beweert dat zij is doorgedrongen tot de productie van Russische aanvalsdrones. Volgens Black Spark zijn drones die bestemd waren voor aanvallen op Oekraïense steden al tijdens de assemblage gemanipuleerd. Wie ze lanceert, zou volgens de beweging “onaangename gevolgen” kunnen ondervinden.


Ontdek meer van HBP Media

Abonneer je om de nieuwste berichten naar je e-mail te laten verzenden.

Geef een reactie

Discussies

Meer nieuws

Vijf mannen veroordeeld tot gevangenisstraffen tot 18 maanden voor bankhelpdeskfraude

Vanwege de grote maatschappelijke impact, het misbruik van kwetsbare slachtoffers en duidelijke kenmerken van mobiel banditisme, legt de rechtbank aanzienlijk zwaardere straffen op dan geëist. De politie wist de daders dezelfde avond nog te arresteren.

E-step zonder kenteken vanaf vandaag strafbaar op de weg

Sinds 1 juli moeten goedgekeurde e-steps een kenteken dragen. Zonder goedkeuring, kenteken of verzekering riskeren bestuurders boetes en inbeslagname direct door de politie op straat.

Noodfonds Energie helpt 500.000 huishoudens deze winter

Het Noodfonds Energie krijgt 193 miljoen euro en moet deze winter naar verwachting 500.000 huishoudens met hoge energielasten ondersteunen via een laagdrempelige aanvraagprocedure in Nederland.

AfD-leider Weidel wil banden met Rusland herstellen

AfD-leider Alice Weidel wil Duitse banden met Rusland herstellen en ziet komende deelstaatverkiezingen als opstap naar regeringsmacht in Berlijn.

PRO steunt stikstofwet, maar waarschuwt tegen afzwakking

PRO steunt de nieuwe stikstofwet, maar alleen als het kabinet het pakket niet afzwakt. De partij noemt aanvullende zekerheid noodzakelijk voor natuur, boeren en bouwers.

OM vraagt faillissement aan voor cryptobedrijf Knaken

Het OM vraagt faillissement aan voor Knaken en Stichting Knaken Payments na zorgen over klanten, vergunningen en een lopend FIOD-onderzoek.

Olympisch schaatsen 2030 komt naar Thialf in Heerenveen

Thialf in Heerenveen wordt in 2030 olympische schaatslocatie. Nederland draagt 37,5 miljoen euro bij aan organisatie, beveiliging, vervoer en atletenopvang.

Vader en zoon krijgen celstraf en ontneming voor drugshandel

De rechtbank Den Haag heeft een vader en zoon veroordeeld tot celstraffen van respectievelijk 6,5 en 6 jaar voor de verkoop van twintig kilo cocaïne en voorbereidingshandelingen voor drugshandel.

Gerelateerde artikelen

Populair