Egyptische bondscoach Hossam Hassan beschuldigt FIFA van steun aan Messi en Argentinië na de omstreden WK-uitschakeling van Egypte in Atlanta. De rel groeit internationaal snel.

Egypte woedend na WK-exit tegen Messi en Argentinië

ATLANTA, 8 juli 2026 – Egypte heeft hard uitgehaald naar FIFA en de arbitrage na de 3-2 nederlaag tegen Argentinië in de achtste finales van het WK. Bondscoach Hossam Hassan suggereerde na afloop dat er “externe factoren” meespeelden en dat de wereldkampioen in het toernooi moest blijven. Daarmee doelde hij nadrukkelijk op Lionel Messi en Argentinië.

Argentinië stond dinsdag met 2-0 achter tegen Egypte, maar kwam in de slotfase alsnog terug. Volgens AP scoorden Yasser Ibrahim en Mostafa Zico voor Egypte, waarna Argentinië in de laatste elf minuten van de reguliere speeltijd terugkwam tot 3-2 en zich plaatste voor de kwartfinales.

Hassan wijst naar FIFA en arbitrage

Hassan stelde na afloop dat Egypte geen eerlijke behandeling kreeg. Tegen beIN Sports zei hij dat men “misschien de wereldkampioen in de competitie wilde houden” en dat men “misschien wilde dat Messi in de race bleef”. Daarmee ging de Egyptische bondscoach dicht tegen een beschuldiging van bewuste bevoordeling aan.

De veel gedeelde lezing dat Egypte “moest verliezen om Messi wereldkampioen te maken” is vooralsnog geen bewezen feit. Er is geen openbaar bewijs geleverd voor matchfixing of een opdracht aan officials. Wel is duidelijk dat de Egyptische staf de arbitrage als doorslaggevend en onrechtvaardig beoordeelt.

Omstreden VAR-moment voedt woede

De woede van Egypte draait vooral om meerdere beslissingen. Egypte dacht in de tweede helft een grotere voorsprong te nemen, maar een doelpunt van Mostafa Zico werd na videobeoordeling afgekeurd wegens een eerdere overtreding in de aanval. Later claimde Egypte een strafschop na een moment rond Mohamed Salah, kort voordat Enzo Fernández aan de andere kant de winnende treffer maakte.

Argentinië bereikte door de comeback de kwartfinale en speelt daarin tegen Zwitserland. Voor Messi, inmiddels 39 jaar, blijft de jacht op een nieuwe wereldtitel daardoor in leven. AP meldde dat de wedstrijd lange tijd leek uit te draaien op een pijnlijke uitschakeling voor de Argentijnse aanvoerder, tot de titelhouder alsnog terugkwam.

Beschuldiging zet druk op FIFA

De uitspraken van Hassan vergroten de druk op FIFA. Het WK kende al eerder discussies over arbitrage, VAR en bestuurlijke invloed. De Egyptische beschuldiging raakt een gevoelig punt: de commerciële en sportieve waarde van Messi voor het toernooi.

FIFA heeft vooralsnog geen bewijs gepresenteerd dat de lezing van Egypte ondersteunt. De uitslag blijft staan, maar de nasleep van Argentinië-Egypte zal waarschijnlijk nog dagen doorgaan. Voor Egypte overheerst het gevoel dat een historische stunt is afgepakt. Voor Argentinië blijft vooral de constatering dat Messi opnieuw op het juiste moment opstond.


Ontdek meer van

Abonneer je om de nieuwste berichten naar je e-mail te laten verzenden.

Geef een reactie

Discussies

Meer nieuws

Extreme onweersbuien en monsterhagel bedreigen Gardameer

Woensdagmiddag en -avond neemt de kans op zeer zware onweersbuien toe in Noord-Italië en delen van Centraal-Europa. Vooral de omgeving van het Gardameer kan te maken krijgen met zware windstoten, zeer grote hagel en veel neerslag in korte tijd.

Vrijspraak voor Duitse automobilist na ongeluk Marken

De bestuurder keek kortstondig op zijn navigatie en dacht een dier te hebben geraakt. Volgens de rechter valt de man geen enkel verwijt te maken en is hij daarom vrijgesproken.

Twintig vuurwapens ontdekt in Haagse loods: twee arrestaties

Twee verdachten van 32 en 48 jaar zijn aangehouden wegens overtreding van de Wet wapens en munitie. De actie werd uitgevoerd door de Eenheid Landelijke Opsporing en Interventies.

Zestig arrestaties in Frankrijk wegens brandstichting

De Franse politie heeft inmiddels zestig personen aangehouden op verdenking van het stichten van bosbranden.

Amerika wil extra sancties tegen het internationale strafhof in den haag

De internationale gemeenschap reageert bezorgd op de dreigementen. Volgens critici ondermijnen de Amerikaanse plannen de onafhankelijkheid en geloofwaardigheid van de wereldwijde rechtsorde.

Dode bij steekincident in Roermond, verdachte aangehouden

Ondanks snelle reanimatiepogingen door agenten overleed het slachtoffer ter plekke. Dankzij een Burgernet-actie kon de politie later op de avond een verdachte aanhouden.

Kabinet scherpt drugsbeleid aan: focus op ketamine en MDMA-onderzoek

Er komt een internationaal overleg over de status van ketamine in de Opiumwet. Daarnaast start een jaarlijks landelijk rioolwateronderzoek om lokaal drugsgebruik te monitoren.

Veiligheidsmaatregelen bij COA Ter Apel na aanhoudende overlast

Na crisisberaad zijn er strikte veiligheidsmaatregelen aangekondigd, waaronder extra beveiliging en een nieuwe dagopvanglocatie.

Gerelateerde artikelen

Populair