Jutter(75) voor de rechter wegens doxing en bedreiging

De man bedreigde via de sociale media o.a. de voorzitter van de Stadspartij door een bericht te plaatsen met de tekst “Dit kreeg ik net van het Stadspartij bestuur, dit betekend oorlog, dit pik ik absoluut niet van dat stelletje profiteurs”, daarbij toonde de man een fot van een man met wapens. Daarnaast beledigde de man ook nog eens de voorzitter van de Stadspartij door hem voor lafbek uit te maken.

Doxing

Doxing, het online verspreiden van persoonlijke informatie met de bedoeling iemand angst aan te jagen, is strafbaar in Nederland sinds 1 januari 2024. De straffen variรซren van geldboetes tot gevangenisstraffen, en kunnen hoger uitvallen bij specifieke beroepsgroepen.ย  Geldboete: Een geldboete van maximaal โ‚ฌ 22.500 (categorie 4) kan worden opgelegd,ย volgens de Rijksoverheid.ย Gevangenisstraf: In ernstige gevallen kan een gevangenisstraf van maximaal twee jaar worden opgelegd,ย aldus Advocatenkantoor El Hannouche.ย 

  • Verhoging bij specifieke beroepen:Als de doxing gericht is tegen personen in een functie van maatschappelijk belang (zoals politici, journalisten, politie), kan de gevangenisstraf met een derde verhoogd worden, meldt de Rijksoverheid.ย 

Aangifte en vervolging:

  • Slachtoffers van doxing kunnen aangifte doen bij de politie.
  • Het Openbaar Ministerie kan daders vervolgen en een straf vorderen.ย 

Overwegingen bij de straf:

  • De rechter houdt rekening met de omstandigheden van de zaak, zoals de ernst van de feiten en de gevolgen voor het slachtoffer.
  • Recidive (herhaaldelijk plegen van het delict) kan leiden tot een hogere straf,ย benadrukt De Strafrechtadvocaat.
  • Verzachtende omstandigheden, zoals spijtbetuiging, kunnen tot een lagere straf leiden.ย 

Ontdek meer van

Abonneer je om de nieuwste berichten naar je e-mail te laten verzenden.

Meer nieuws

Verborgen AI-schulden van techgiganten bedreigen beleggers

Amerikaanse techgiganten bouwen een enorme verborgen schuldenberg op voor AI. Allianz Trade waarschuwt dat dit financiรซle ijsbergrisico ook Nederlandse pensioenfondsen en beleggers hard kan raken.

Levensgevaarlijke airbags in ruim 125.000 auto’s niet hersteld

Ruim 125.000 auto's in Nederland hebben een defecte, levensgevaarlijke airbag. Veel eigenaren negeren de gratis terugroepactie, zo blijkt uit recent onderzoek van autozoweg.nl.

Twee aanhoudingen na aanrijding met kind in Haarlem

De politie heeft twee mannen uit Haarlem aangehouden na een ernstige aanrijding waarbij een kind gewond raakte. De automobilist reed na het ongeluk direct door.

Russen verlaten land uit angst voor nieuwe mobilisatie

Russen vertrekken uit angst voor mobilisatie en minder vrijheid.

Vrees voor olievoorziening na aanval Straat van Hormuz

Nieuw rapport voedt angst voor olieleveringen na aanval in Straat van Hormuz.

Trump roept op tot staken van aanvallen op Russische diesel

Trump vraagt Zelensky om te stoppen met aanvallen op Russische dieselraffinaderijen.

Antonelli wint GP van Spanje en vergroot WK-voorsprong

Antonelli wint de GP van Spanje en vergroot zijn WK-voorsprong.

De razendsnelle opmars van kunstmatige intelligentie

AI groeide van simpele chatbots tot een technologie die haar makers verontrust.

Gerelateerde artikelen

Populair