DE BILT, 26 augustus 2026 – Nederland krijgt de komende dagen te maken met een duidelijke weersomslag. Door een zuidelijke luchtstroming wordt warme lucht aangevoerd, waardoor de temperatuur donderdag op grote schaal stijgt naar 27 tot 29 graden. Langs de oostgrens kan lokaal zelfs de tropische grens van 30 graden worden bereikt.
Woensdag verloopt naar verwachting nog grotendeels droog, maar donderdag wordt de warmste dag van de week. De oplopende temperaturen vormen tegelijkertijd de voedingsbodem voor stevig onweer.
Donderdagavond neemt kans op onstuimig weer toe
In de loop van donderdag kunnen de eerste onweersbuien ontstaan. De grootste kans op zwaar weer wordt echter verwacht in de avonduren, tijdens de nacht naar vrijdag en op vrijdag zelf.
Meteorologen wijzen erop dat de exacte koers en ontwikkeling van de buien nog onzeker zijn. Toch zijn de ingrediรซnten aanwezig voor lokaal zware onweersbuien met veel neerslag in korte tijd.
Risico op wateroverlast, hagel en zware windstoten
Bij de zwaarste buien bestaat kans op wateroverlast doordat straten en riolen de regen tijdelijk niet kunnen verwerken. Daarnaast kunnen lokaal grote hagelstenen vallen.
Ook zware windstoten behoren tot de mogelijkheden. Vooral wanneer donderdagavond een georganiseerde buienlijn ontstaat, kan de wind uitgroeien tot een belangrijk aandachtspunt. Schade aan bomen, takken en losse voorwerpen wordt daarbij niet uitgesloten.
Vrijdag opnieuw kans op stevige onweersbuien
De onstabiele weerssituatie houdt vrijdag aan. Volgens de huidige verwachtingen lijken de omstandigheden die dag zelfs gunstiger voor het ontstaan van goed georganiseerde onweersbuien.
Met name vrijdagmiddag moet rekening worden gehouden met onstuimig weer. Afhankelijk van de exacte ontwikkeling kunnen buien gepaard gaan met felle onweersontladingen, zware regenval, hagel en krachtige windstoten.
Zomerse warmte verdwijnt in het weekend
Na passage van de onweersbuien stroomt duidelijk koelere lucht het land binnen. Vanaf het weekend draait de wind naar het zuidwesten, waardoor oceaanlucht het weerbeeld gaat bepalen.
De temperaturen zakken terug naar waarden tussen 20 en 24 graden. Daarmee komt een einde aan de zomerse warmte van donderdag.
Wisselvallig vervolg van de week
Ook na het weekend blijft het weer voorlopig wisselvallig. Vanaf de Atlantische Oceaan trekken geregeld buien en neerslaggebieden over het land.
Later in de week lijken de neerslagkansen geleidelijk af te nemen. Hierdoor kan de zon zich vaker laten zien, al blijven de temperaturen voorlopig gematigder dan eerder in de week.
Ontdek meer van
Abonneer je om de nieuwste berichten naar je e-mail te laten verzenden.


