DEN HAAG, 10 juli 2026 – Eigenaren van huurwoningen met een energielabel E, F of G worden wettelijk verplicht om hun vastgoed te verduurzamen. Uiterlijk op 1 januari 2029 moeten deze woningen over minimaal energielabel D beschikken.
Minister Boekholt-OโSullivan van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening (VRO) heeft het ontwerpbesluit voor deze minimumenergieprestatie-eisen vandaag naar de Eerste en Tweede Kamer gestuurd. De maatregel is bedoeld om de energieonafhankelijkheid te vergroten en draagt bij aan de landelijke klimaatdoelstellingen.
Voordelen voor huurder en verhuurder
De uitfasering van de lage energielabels heeft als doel de kwaliteit van huurwoningen te verbeteren. Voor de huurder leidt de verduurzaming tot een comfortabeler huis en meer grip op de energierekening. Voor de verhuurder betekent het dat de woning toekomstbestendig wordt, wat resulteert in een hogere vastgoedwaarde.
Om verhuurders de kans te geven hun investeringen terug te verdienen, onderzoekt het kabinet tevens aanvullende maatregelen om deze kosten beter te kunnen verwerken in de huurprijs.
Subsidie voor private verhuurders
Private verhuurders hoeven de kosten voor het verduurzamen niet volledig zelf te dragen. Zij kunnen gebruikmaken van de Subsidieregeling Verduurzaming en Onderhoud Huurwoningen (SVOH).
Deze regeling biedt een maximale subsidie van 15.000 euro per huurwoning. In totaal is er nog ongeveer 113 miljoen euro beschikbaar in het fonds. De subsidieregeling loopt tot het jaar 2030.
Reacties uit internetconsultatie verwerkt
Het huidige ontwerpbesluit werd in november 2025 opengesteld voor een internetconsultatie. Hierop kwamen 83 reacties binnen. Het kabinet heeft de aangedragen argumenten uit deze reacties zorgvuldig meegewogen bij de verdere uitwerking van de wettelijke verplichting.
Ontdek meer van
Abonneer je om de nieuwste berichten naar je e-mail te laten verzenden.



