Sla dit artikel op

Napleiten Podcast: “Doorzoeking op woonwagenkamp”

In Napleiten hoor je de ene week alles over aan wietplantages gerelateerde ripdeals. In andere afleveringen word je meegenomen naar een zaak over femicide óf een ex-TBS-er

Onder de naam ‘Melogale II’ doet de politie vanaf eind 2015 onderzoek naar cocaïnehandel op een woonwagenkamp in Den Haag. Bewoners worden geobserveerd en in het geheim afgeluisterd. Na maanden van onderzoek, valt het besluit tot een grootschalige doorzoeking, waarbij ook een gespecialiseerde eenheid van het leger wordt ingezet om verborgen opbergruimtes op te sporen. Voormalig rechter-commissaris Ronny van de Water is te gast. 

In Napleiten hoor je de ene week alles over aan wietplantages gerelateerde ripdeals. In andere afleveringen word je meegenomen naar een zaak over femicide óf een ex-TBS-er die opnieuw in de fout gaat. Ook wordt regelmatig teruggekeken op gebeurtenissen die heel Nederland nog helder voor de geest staan. Denk aan de schietpartij in het winkelcentrum in Alphen a/d Rijn of de Damschreeuwer. Napleiten beperkt zich bovendien niet tot alleen maar strafprocessen in Nederland. Ook buiten onze landsgrenzen zijn immers volop interessante zaken te vinden!

Over de makers

is misdaadjournalist bij Het Parool. Je kent hem waarschijnlijk als auteur van de bestseller ‘Mocro Maffia’ uit 2014. In 2019 verscheen het vervolg op dit boek: ‘Wraak’. In het verleden schreef Laumans voor NRC, Panorama en Nieuwe Revu.

is in 2008 in de advocatuur begonnen nadat hij eerst een jaar als docent en onderzoeker aan de Vrije Universiteit verbonden was. Flokstra was als strafrechtadvocaat onder meer betrokken bij grote strafzaken tegen de georganiseerde misdaad, zoals Passage, Marengo en Eris.


Ontdek meer van HBP Media

Abonneer je om de nieuwste berichten naar je e-mail te laten verzenden.

Meer van dit..

round pin back buttons

Hooggerechtshof VS keurt omstreden kieskaart Alabama goed

Het Amerikaanse Hooggerechtshof staat Alabama toe een omstreden kieskaart te gebruiken bij de midterms.
crowds visiting the iconic white house

Trump pauzeert miljardenfonds

Trump pauzeert het geplande $1,776 miljard investeringsfonds. Een definitief besluit blijft uit, melden bronnen

Podcast: Trump tegen de rest van de wereld

Trump verliest grip in het Midden-Oosten door een breuk met Netanyahu en een diplomatieke blokkade vanuit Iran.