ZOETERMEER – Tegen een 58-jarige conciërge uit Zoetermeer is zeven jaar gevangenisstraf en tbs met dwangverpleging geëist. De man wordt verdacht van ontucht en het bezitten, maken en verspreiden van kinderporno. Volgens het Openbaar Ministerie (OM) maakte de verdachte ernstig misbruik van zijn positie op een basisschool, waar hij het vertrouwen van jonge kinderen en hun ouders beschaamde.
Stiekeme opnames en eerdere meldingen
De verdachte kwam in het vizier van de politie tijdens een onderzoek naar een versleutelde chatapplicatie. Op zijn digitale gegevensdragers is een grote hoeveelheid beeldmateriaal aangetroffen. De conciërge filmde slachtoffers gedurende vier jaar stiekem tijdens kwetsbare momenten op school, zoals bij een toiletbezoek of het omkleden na een ongelukje. Hierop waren ontblote lichaamsdelen te zien.
In totaal zijn achttien slachtoffers geïdentificeerd en hebben zestien ouders aangifte gedaan. Uit het onderzoek bleek bovendien dat er al eerder bij de school meldingen waren gedaan over grensoverschrijdend gedrag van de medewerker, al waren deze meldingen destijds niet bekend bij politie en justitie.
Ontucht en ontbreken van verantwoordelijkheidsbesef
Naast het maken van beelden wordt de man verdacht van ontucht met zeven meisjes door middel van oppervlakkige aanrakingen. Het OM stelt dat de man doelbewust en planmatig te werk ging. Ondanks een eerdere behandeling voor een pedofiele stoornis, zocht hij bewust de nabijheid van kinderen op door in 2019 op de basisschool te gaan werken.
Tijdens de zittingen toonde de verdachte geen verantwoordelijkheid voor zijn daden en bagatelliseerde hij zijn gedrag. Naast de zedenfeiten is de man ook aangeklaagd voor het bezit van GHB en zogeheten kindersekspoppen. Omdat bij de man een pedofiele stoornis is vastgesteld, is geadviseerd de feiten in verminderde mate aan hem toe te rekenen. De rechtbank doet op 7 juli om 13.00 uur uitspraak.
Ontdek meer van HBP Media
Abonneer je om de nieuwste berichten naar je e-mail te laten verzenden.




