Sla dit artikel op

Rechter verlengt voorarrest van gewelddadige Ajax-fans

Twee Ajax-supporters blijven twee weken langer vastzitten na geweld tegen de politie in Volendam. De officier van justitie spreekt van een ernstige zaak.

VOLENDAM, 23 mei 2026 โ€“ Twee Ajax-supporters die donderdag na de wedstrijd tegen FC Groningen in Volendam werden aangehouden, blijven voorlopig in de cel. De rechter-commissaris heeft hun voorarrest vandaag met veertien dagen verlengd.

De verdachten lieten zich na de voetbalwedstrijd gaan en bekogelden agenten met stenen en flessen. De officier van justitie, die gespecialiseerd is in voetbalgerelateerde misdrijven, toont zich tevreden met de beslissing om het duo langer vast te houden. “Het laat zien dat je hier in Noord-Holland niet wegkomt met geweldpleging”, aldus de aanklager. “Dat het geweld gericht is tegen politiemensen die hun best doen om wedstrijden zo veilig mogelijk te laten verlopen, maakt de zaak extra ernstig.”

Meer aanhoudingen

Rondom het duel tussen Ajax en FC Groningen werden in totaal vier personen gearresteerd. Twee van hen zijn inmiddels op vrije voeten gesteld, maar blijven wel verdachten in het onderzoek.

Met het oog op het verloop van het voetbalweekend houdt de politie de situatie in de regio scherp in de gaten. Er staan namelijk nog twee risicowedstrijden op het programma in Noord-Holland. FC Volendam neemt het zaterdagmiddag op tegen Willem II, en op Eerste Pinksterdag speelt Ajax opnieuw in Volendam, ditmaal tegen FC Utrecht. De autoriteiten hopen dat deze duels zonder incidenten verlopen.


Ontdek meer van HBP Media

Abonneer je om de nieuwste berichten naar je e-mail te laten verzenden.

Discussies

Meer van dit..

De rechtbank in Roermond waar het Openbaar Ministerie celstraf en tbs eiste tegen een vrouw uit Venlo voor poging tot doodslag op haar baby.

OM eist tot 16 jaar cel voor dodelijke ripdeal...

OM eist 16 en 13 jaar cel voor een fatale schietpartij na een ripdeal in Den Haag.
De rechtbank in Roermond waar het Openbaar Ministerie celstraf en tbs eiste tegen een vrouw uit Venlo voor poging tot doodslag op haar baby.

Man uit Den Helder verdacht van bezit en maken...

OM verdenkt 40-jarige B.D. uit Den Helder van bezit en vervaardiging van kinderporno.
De rechtbank in Roermond waar het Openbaar Ministerie celstraf en tbs eiste tegen een vrouw uit Venlo voor poging tot doodslag op haar baby.

OM eist celstraf voor mishandeling en vernedering Deventer

OM eist celstraffen voor verdachten die man in Deventer zouden hebben mishandeld, bedreigd en vernederd.