De lading was afkomstig uit Chili, overgeladen in Peru en bestemd voor een bedrijf in België. De illegale drugs zijn inmiddels vernietigd en het HARC-team heeft de zaak in onderzoek.

Bijna 4000 kilo cocaïne ontdekt in container met hout in Rotterdam

ROTTERDAM, 8 juli 2026 – De Douane heeft bij een controle in de haven van Rotterdam een zeer grote drugsvangst gedaan. In totaal werd er 3867 kilo aan cocaïne ontdekt. De illegale middelen zaten verstopt in een container die officieel was geladen met hout. De ontdekking vond plaats op 27 mei 2026, toen douaniers voor een inspectie aan boord gingen van een zeeschip. Tijdens de zoektocht troffen zij een verdachte container aan, waarin grote tassen en pakketten met de cocaïne bleken te liggen.

Zuid-Amerikaanse route

De container waarin de verdovende middelen werden aangetroffen, is afkomstig uit Zuid-Amerika. De reis begon in Chili, waarna de container werd overgeladen in een haven in Peru. De papieren gaven aan dat de zending hout bestemd was voor een bedrijf in België.

Uit eerste bevindingen blijkt echter dat dit bedrijf hoogstwaarschijnlijk niets met de drugssmokkel te maken heeft en fungeerde als dekmantel. Nadat de lading door de Nederlandse autoriteiten in beslag was genomen, mocht het zeeschip zijn reis vervolgen richting de haven van Antwerpen.

Onderzoek door HARC-team

Het verdere onderzoek naar de smokkel en de daders achter deze enorme partij is in handen van het HARC-team. Dit Hit And Run Cargo-team is een hecht samenwerkingsverband tussen de Douane, de FIOD, de Zeehavenpolitie en het Openbaar Ministerie in Rotterdam.

Het speciale politieteam bestaat inmiddels dertig jaar en is gespecialiseerd in het opsporen van drugssmokkel via de zeehavens. De onderschepte partij van ruim 3800 kilo cocaïne is kort na de ontdekking om veiligheidsredenen volledig vernietigd.


Ontdek meer van

Abonneer je om de nieuwste berichten naar je e-mail te laten verzenden.

Meer nieuws

Handelsoorlog VS en Canada escaleert na nieuwe heffingen

VS legt Canada 50% importheffing op. Canada dreigt met harde tegenmaatregelen

Turks arrestatiebevel vergroot druk op Netanyahu

Turks bevel tegen Netanyahu zet relaties tussen Ankara en Washington onder druk.

Kabinet ziet verslechterd investeringsklimaat voor verhuurders

Volgens de minister is de stijging van de vierkantemeterprijs in de vrije huursector niet nieuw.

Nederland geeft vergunning voor radarverkoop Singapore

Radarsystemen bestemd voor de marine van Singapore na Nederlandse exportvergunning.

Verdachte gewond na schietincident bij bureau Sittard

Politie schiet op verdachte bij incident voor bureau in Sittard.

Vijf jaar cel voor dakdekkersbabbeltruc bij ouderen

Oplichter krijgt vijf jaar cel na tientallen zaken met ouderen.

VvE’s lopen vast bij verduurzaming door geldgebrek

Veel VvE’s willen verduurzamen, maar bewoners kunnen kosten niet betalen.

TBS na steken van twee agenten in Amsterdam

De rechtbank verklaarde de verdachte niet strafbaar omdat hij tijdens de feiten volledig ontoerekeningsvatbaar was als gevolg van een psychose.

Gerelateerde artikelen

Populair