Porsche trekt opdrachten terug bij Weber Magdeburg. Daardoor dreigt faillissement bij de Duitse toeleverancier en komen zeker 140 banen direct onder druk te staan nu.

Porsche-opdrachten weg: 140 banen bij Weber Magdeburg bedreigd

MAGDEBURG, 6 juli 2026 – De Duitse autotoeleverancier Weber Magdeburg GmbH dreigt in acute financiรซle problemen te komen nadat Porsche heeft besloten de opdrachten bij het bedrijf stop te zetten. Volgens Duitse media en vakbond IG Metall wil de sportwagenfabrikant vanaf 30 september 2026 geen bestellingen meer plaatsen bij de leverancier van onder meer cilinderkoppen. Daardoor komt de toekomst van de fabriek in Maagdenburg op losse schroeven te staan.

De werknemers kregen volgens IG Metall te horen dat op 1 oktober 2026 naar verwachting een faillissementsprocedure wordt gestart. Bij de vestiging in Maagdenburg staan daardoor ongeveer 140 banen op het spel. Ook andere vestigingen van Weber, onder meer in Markdorf en Neuenbรผrg in Baden-Wรผrttemberg, kunnen gevolgen ondervinden van het wegvallen van de Porsche-opdrachten.

Porsche was belangrijkste opdrachtgever

De afhankelijkheid van Porsche maakt de situatie voor Weber Magdeburg bijzonder kwetsbaar. Volgens Duitse berichtgeving was Porsche verantwoordelijk voor een zeer groot deel van de bezetting van de fabriek. Zonder deze productie ontbreekt volgens betrokkenen de economische basis om de locatie draaiende te houden.

Weber produceert onder meer onderdelen voor verbrandingsmotoren, waaronder cilinderkoppen. Juist die markt is de afgelopen jaren sterk veranderd door de omschakeling naar elektrische aandrijving, strengere regelgeving en lagere volumes bij verschillende Europese autofabrikanten. Tegelijkertijd heeft Porsche zelf te maken met druk op de winst, tegenvallende verkopen in China, hogere kosten en een aanpassing van de elektrische strategie. Porsche meldde eerder dat de leveringen in het eerste kwartaal van 2026 onder het niveau van een jaar eerder lagen, onder meer door modelwisselingen en moeilijke marktomstandigheden in China.

Nieuwe leverancier uit Thรผringen krijgt opdracht

De opdracht voor de productie van cilinderkoppen zou volgens Bild zijn gegund aan een nieuwe leverancier uit Thรผringen. Dat bedrijf zou goedkoper kunnen produceren, mede omdat het personeel niet volgens de geldende collectieve arbeidsovereenkomst wordt betaald. Vakbondsman Andrรฉ VoรŸ van IG Metall Magdeburg noemt de gang van zaken pijnlijk, omdat de directeur van de nieuwe leverancier volgens hem een voormalig fabrieksmanager van Weber is.

Volgens IG Metall was eerder het beeld ontstaan dat Porsche tot 2032 zaken zou blijven doen met Weber. Het wegvallen van de opdrachten komt daardoor hard aan bij werknemers en vakbond. IG Metall heeft aangekondigd zich te verzetten tegen het verdwijnen van de arbeidsplaatsen.

Nieuwe klap voor Duitse toeleveringsindustrie

De dreigende problemen bij Weber Magdeburg staan niet op zichzelf. In Saksen-Anhalt en omliggende regioโ€™s kwamen de afgelopen maanden meerdere autotoeleveranciers in zwaar weer terecht. Onder meer Boryszew Kunststofftechnik Deutschland in Gardelegen, Bohai Automotive en de Schlote Group vroegen eerder faillissement aan. Daarmee neemt de druk op de Duitse toeleveringsindustrie verder toe.

De sector kampt met een combinatie van hogere kosten, veranderende technologie, dalende vraag naar bepaalde onderdelen en stevige prijsdruk vanuit autofabrikanten. Grote merken proberen hun kosten te verlagen en hun productie opnieuw in te richten. Voor kleinere en middelgrote toeleveranciers kan het verlies van รฉรฉn grote klant daardoor al voldoende zijn om in financiรซle problemen te komen.

Faillissementsrisico ligt bij Weber, niet bij Porsche

Hoewel Porsche zelf onder druk staat en bezig is met kostenbesparingen, gaat het mogelijke faillissement in deze zaak om Weber Magdeburg. Porsche kondigde eerder maatregelen aan om de organisatie te verscherpen en zich meer te richten op de kernactiviteiten. Daarbij verdwijnen ook banen bij enkele dochterbedrijven.

Voor Weber Magdeburg is de situatie veel acuter. Als er geen oplossing komt, kan de faillissementsprocedure begin oktober worden geopend. Dat zou voor de werknemers in Maagdenburg opnieuw een zware klap betekenen. De fabriek stond in 2004 ook al onder druk, maar kon toen na langdurig werknemersprotest behouden blijven.

De komende maanden moeten duidelijk maken of vakbond, bedrijf, Porsche en mogelijke andere opdrachtgevers nog ruimte zien voor een reddingsplan. Zonder nieuw werk of financiรซle steun lijkt de toekomst van de vestiging in Maagdenburg onzeker.


Ontdek meer van HBP Media

Abonneer je om de nieuwste berichten naar je e-mail te laten verzenden.

Geef een reactie

Discussies

Meer nieuws

Nieuwe aanpak uitheemse rivierkreeft door kabinet

Het kabinet werkt aan nieuwe regels en afspraken om uitheemse rivierkreeften gerichter te bestrijden, terwijl versnipperde visrechten de uitvoering bemoeilijken voor waterschappen en terreinbeheerders.

Duitsland wil geheime informatie afschermen voor AfD

De Duitse regering onderzoekt of geheime informatie kan worden achtergehouden voor AfD-ministers, uit vrees dat veiligheidsgegevens in verkeerde handen kunnen belanden.

Belgiรซ wil stappen tegen FIFA na besluit over Balogun

Belgiรซ onderzoekt stappen tegen FIFA nadat de schorsing van Amerikaans international Folarin Balogun is opgeschort voor de WK-wedstrijd tegen de Rode Duivels in Seattle maandag.

Hamilton behoudt podium na reprimande bij Britse Grand Prix

Lewis Hamilton behoudt zijn derde plaats op Silverstone na een reprimande voor een gele vlag, ondanks een eerdere tijdstraf bij de start.

Drugs achter het stuur blijven probleem onder jongeren

Nieuwe NFI-cijfers tonen aan dat jonge mannen vaak positief testen op drugs. TeamAlert start in Utrecht campagne voor veilige terugreis vooraf na uitgaan.

Aanhoudingen in onderzoek naar fraude met exportkredietverzekering

Tijdens doorzoekingen in Nederland en Oostenrijk is beslag gelegd op woningen, bankrekeningen en bedrijfsadministraties.

Celstraf en verbeurdverklaring in witwaszaak Utrecht

De rechtbank veroordeelt een vrouw en haar B.V. voor witwassen rond een Utrechts appartement. De vrouw krijgt celstraf; het pand wordt verbeurd verklaard.

Rechtbank Rotterdam staat uitlevering Nederlander aan Turkije toe

De rechtbank Rotterdam verklaart uitlevering aan Turkije toelaatbaar, maar adviseert de minister vooraf garanties te vragen over terugkeer en mensenrechten.

Gerelateerde artikelen

Populair