Rechter staat sluiting van Haarlemse woning na vondst 19 kg drugs toe. Tijdsverloop geen beletsel.

Rechter: Sluiting Haarlemse drugswoning terecht

HAARLEM, 17 april 2026 โ€“ De burgemeester van Haarlem mocht een woning en schuur voor zes maanden sluiten nadat de politie er een grote hoeveelheid softdrugs en professionele verpakkingsmaterialen vond. Dat heeft de voorzieningenrechter van de rechtbank Noord-Holland bepaald. Hoewel de inval al in januari plaatsvond, is het tijdsverloop volgens de rechter niet te lang om tot sluiting over te gaan.

Professionele drugshandel in woonwijk

Tijdens een doorzoeking op 29 januari 2026 trof de politie in het pand bijna 19 kilogram henneptoppen, ruim 7 kilogram hasj en meer dan 5.000 voorgedraaide joints aan. Naast de drugs werden attributen gevonden die wijzen op grootschalige handel, zoals een hasj-snijapparaat, een seal-tafel, ventilatiesystemen met koolstoffilters en duizenden verpakkingszakjes. Ook waren ramen en deuren in de woning afgedicht om de activiteiten te verbergen.

De burgemeester besloot op 26 maart 2026 om de woning op basis van de Opiumwet voor een half jaar te sluiten. Volgens het lokale beleid is er bij een vondst van meer dan 5.000 gram softdrugs sprake van een “ernstig geval”, wat een sluiting van zes maanden rechtvaardigt.

Bezwaren bewoner afgewezen

De bewoner probeerde de sluiting via een voorlopige voorziening te voorkomen. Hij voerde onder meer aan dat er te veel tijd was verstreken tussen de inval en het besluit, waardoor de sluiting geen doel meer zou dienen. De rechter ging hier niet in mee en stelde dat een periode van bijna drie maanden, gezien de professionele aard van de aangetroffen situatie, niet onredelijk lang is.

Ook het argument dat de man op straat zou komen te staan, werd gepasseerd. De rechter wees erop dat de man voor opvang terechtkan bij de Brede Centrale Toegang en dat hij zijn koopwoning door de tijdelijke sluiting niet definitief kwijtraakt.

Directe sluiting

De voorzieningenrechter ziet geen reden om het besluit van de burgemeester te schorsen. De woning werd als een “belangrijke schakel” in de georganiseerde drugshandel beschouwd. De burgemeester heeft toegezegd de woning niet eerder dan op 14 april 2026 te sluiten, zodat de bewoner nog enkele dagen de tijd heeft om zijn zaken te regelen. Tegen deze uitspraak is geen hoger beroep mogelijk.


Ontdek meer van

Abonneer je om de nieuwste berichten naar je e-mail te laten verzenden.

Meer nieuws

Armoede in Nederland: cijfers, oorzaken en oplossinge

Armoede in Nederland sinds 1977: cijfers, risicogroepen, oorzaken en oplossingen.

Strengere aanpak XR-demonstranten op A12 Den Haag

Politie houdt 30 XR-demonstranten aan na strenge aanpak bij blokkade A12.

Stop Destroying Videogames: EU reactie op burgerinitiatief

De EU verkiest een vrijwillige gedragscode boven wetgeving om videogames na beรซindiging speelbaar te houden.

Herziening Europees onderzoeksbevel in strafzaken

Nieuwe EU-regels voor bewijsvergaring en videoconferentie in strafzaken.

Nationale Aanpak Funderingen: aanpak woningschade tot 2035

De overheid presenteert de Nationale Aanpak Funderingen (NAF

Stikstof en landbouw: actieplan tot eind 2026

Prioriteiten voor landbouw, natuur en bouw tot eind 2026 uit het actieplan

Venezuela levert olie aan VS na druk van Trump

Venezuela levert olie aan de VS, maar snelle winning blijkt onhaalbaar.

Woningnood Nederland sinds 1970: Oorzaken en oplossingen

Onderzoek naar de woningnood in Nederland vanaf 1970 en concrete oplossingen.

Gerelateerde artikelen

Populair